Новий інтер'єр «на рівному місці»: 12 способів поновлення обстановки квартири без ремонту
- 08 квітня 2016 10:26:03
- Відгуків: 0
- Переглядів: 1331
Згодом навколишні нас предмети неминуче набридають. До меблів і декору звикаєш настільки, що перестаєш відчувати почуття гармонії і спокою. До кімнати вже можна ходити з закритими очима - настільки наше тіло запам'ятало розстановку меблів і техніки. І багатьох з нас це починає пригнічувати. Де ж вихід? Чи не затівати ж позаплановий ремонт, якщо в ньому немає необхідності!
А вихід дуже простий: досить внести деякі зміни в звичну обстановку. Чи не переклеюючи шпалер, що не перестилаючи підлог, не купуючи нових меблів.
Розчистити простір для творчості.
Щоб чітко побачити, що саме потрібно замінити або оновити, спочатку приберіть з кімнати все зайве. Предмети, якими ви давно не користуєтеся, обридлі інтер'єрні дрібнички і непотрібний мотлох, який чекає своєї черги на полицях, тумбах і столах.
В такому стані кімната сама підкаже вам, де якого акценту не вистачає.
Тепер можете вибирати, яким способом перетворити інтер'єр.
Спосіб № 1. Зробіть перестановку меблів. Прийом дуже простий, але часом він може зробити кімнату невпізнанною. Будьте сміливіше: ламайте стереотипи, міняйте відчуття простору.
Хто сказав, що цей стіл повинен стояти саме у тій стіни, а диван - неодмінно у цій? А якщо висунути його в середину кімнати? Або поставити по діагоналі? Поміняти місцями зони відпочинку і роботи? Поставити у вікна в спальні крісло з вітальні? Пофантазуйте, і результат вас вразить.
Спосіб № 2. Додайте приміщенню чарівності живої природи. Будь-який інтер'єр зроблять домашнім і затишним кімнатні рослини. Або кілька букетів з живих квітів, розставлені по всій кімнаті. Або акваріум з яскравими екзотичними рибками.
Незвичайної форми камені або черепашки, хитромудра корч, пара величезних соснових шишок - можливо, це саме те, чого вашій кімнаті зараз так не вистачає.
Спосіб № 3. Зонується простір кімнати шторою: занавесьте спальну зону або робочий стіл з комп'ютером. Місце відпочинку, наприклад, затишний куточок для читання, можна позначити шторами-нитками: вони невагомі, що не крадуть простір і в той же час розмежовують його, чи не обтяжуючи атмосфери і не перешкоджаючи проникненню світла. При необхідності штори можна зафіксувати подхватами, створюючи ефект східного шатра.
Спосіб № 4. Пограйте з освітленням. Можна просто змінити люстру, а можна ускладнити сценарій освітлення кімнати, додавши настінні бра, настільні лампи, переносні торшери, підсвітити полки в шафах або стелю. Освітлення - досить потужний прийом, що змінює відчуття простору. Воно може стати інтимним, святковим, таємничим або просто потопаючим в світлі (а значить, візуально ще й буде здаватися більше і просторіше).
Спосіб № 5. Використовуйте дзеркала. Цей прийом дозволяє зробити приміщення більш світлим і об'ємним, надає інтер'єру легкість і в той же час якусь загадковість. Дзеркало на стелі допоможе візуально його підняти; дзеркальні фрагменти, вставлені в дверцята шаф або поверхні комодів, тумбочок, консолей, полиць, зроблять невагомою навіть саму масивну меблі. Намагайтеся розташовувати дзеркала так, щоб вони відбивали сам джерело світла, а освітлюваний їм предмет, красу якого ви хочете підкреслити - це виглядає більш виграшно. Повісьте два дзеркала один напроти одного, і ваше простір зміниться до невпізнання. При цьому ви зовсім нічого не ламали і не будували. І стін не розсовували.
Спосіб № 6. Додайте декоративних елементів. Фантазійні диванні подушки або валики, які підходять за стилем картини, панно, фотографії, статуетки, вази, серветки, декоративні свічки та інші аксесуари ... Ці милі штучки, якщо їх правильно підібрати, здатні перетворити будь-яке приміщення в затишне і неповторне, наповнити атмосферу теплом.
Спосіб № 7. Використовуйте правило «головного героя»: спробуйте залишити в інтер'єрі тільки один акцент. Найбільша шафа, або найяскравіше панно на стіні, або саме помітне покривало на ліжку, або найвигадливіший пуф немислимого кольору і незвичайної фактури. А все інше повинно стати лише фоном для цього об'єкта. Прийом дуже цікавий. Якщо у вас немає впевненості у власному почуття міри, він як раз допоможе не перевантажити обстановку кімнати, і в той же час оновити її.
Спосіб № 8. Перефарбуйте меблі спеціальними меблевими фарбами. Це відмінна можливість оновити набридлий гарнітур, не купуючи нового. Та й у всьому приміщенні колірна гамма зміниться, і відчуття будуть новими. Адже старовинна масивна шафа з червоного дерева перетвориться в легку та ніжню, якщо пофарбувати її в пастельні або молочні тони. А бежеві кухонні стільці, пофарбовані в яскраві кольори веселки, стануть прекрасним колористичним наповненням простору, що створює радісний настрій.
Спосіб № 9. Оформіть тематичну експозицію. Якщо у вас є колекція будь-яких предметів, яка скупчилася в дальньому кутку антресолей, саме час визволити її звідти і розмістити на одній зі стін. Предмети вашої гордості розставте на полицях і стелажах або розвісьте.
Спосіб № 10. Змініть текстиль. Мабуть, цей варіант дає найбільший простір для творчості: можна змінити не тільки колір або фактуру тканини, але і стильовий напрям інтер'єру. Подумайте самі: якщо змінити колір і фасон штор і гардин, покривал і скатертин, можна домогтися радикальних змін. А якщо при цьому додати балдахін над ліжком або зшити чохли для стільців і диванів, а на стіні спорудити хитромудру драпірування - від колишнього стилю не залишиться і сліду.
Спосіб № 11. Використовуйте правило сезонності. Інтер'єр може видозмінюватися разом зі зміною пір року. Наприклад, текстиль вибирайте більш світлий і теплий взимку, більш яскравий і легкий - влітку. У вазу влітку поставте польові ромашки, восени - букет яскравою листя, взимку - композицію з ялинових і горобинових гілок. Колорит кухні навесні підкреслить ваза з ягодами, влітку - з фруктами, взимку - з горіхами і мандаринами. Тоді одноманітності точно вдасться уникнути.
Спосіб № 12. Зробіть ревізію господарських запасів. У кожному будинку на горищі або в коморі зберігається «стратегічний запас» всіляких предметів і матеріалів, які шкода викинути. Це залишки матеріалів від попереднього ремонту: шматки молдингів, обрізки гардинного полотна, обривки шпалер, розпочаті банки з фарбою. Часто ми зберігаємо і зламані речі: старий годинник, дитячий велосипед, погнутий піднос, перегоріли торшер ... Уважно подивіться на все це добро. З нього цілком можна спорудити (якщо проявити максимум смаку і фантазії) авторський арт-об'єкт з вашим характером. Індивідуальність приміщенню буде забезпечена.
Ось так, приклавши мінімум зусиль, можна отримати «кашу з сокири» для вашого житла. А саме - оновлений інтер'єр.
Затишних вам вечорів в новій обстановці!