Якою має бути кухня? Поради по дизайну інтер'єру
- 06 лютого 2017 11:43:25
- Відгуків: 0
- Переглядів: 1710
Дизайн кожної кімнати, будь то в приватному будинку або квартирі, має свої вимоги. Наприклад, в спальній кімнаті він повинен створювати затишок, в вітальні - максимум простору і зручності. Але дизайн кухні особливий. Кухня крім своїх естетичних якостей повинна мати ще й практичні, а саме: бути міцною, стійкою до вологості, миття та стирання.
Вимоги до інтер'єру кухні
Добре, коли інтер'єр кухні в собі гармонійно поєднує затишок і функціональність, так, щоб в ній з одного боку було зручно готувати, а з іншого - приємно приймати їжу. Саме тому його потрібно спланувати ще до початку самого ремонту.
Що стосується зручності, то всі предмети і меблі на кухні потрібно розмістити так, щоб вони не заважали готувати, і одночасно до кожного з них було легко підібратися. Що стосується естетичних особливостей, то колірна гамма і дизайн повинні в ній бути такими, щоб було приємно приймати їжу і відпочивати після їжі.
А щоб штукатурка не почала відвалюватися відразу ж після першого обіду, для обробки стін добре використовувати спеціальну штукатурку з водовідштовхувальними властивостями. Також слід використовувати фарби, які стійкі до миття і повільно стираються. Деякі покривають стіни на кухні плиткою.
Меблі для кухні повинні бути невеликими, зручними і приємними. Нагромадження меблів в кухні бути не повинно, оскільки таким чином скорочується вільний простір. В результаті чого процес приготування їжі стає трохи незручним. Особливо гостро це буде відчуватися під час свят, коли потрібно накрити великий святковий стіл .
Освітлення теж грає важливу роль. В першу чергу потрібно керуватися розмірами кухні, а в другу вже підбирати люстри або світильники. Загальне освітлення підійде для невеликих кухонь, так як дається ними світла достатньо для необхідного відчуття затишку. Простіше кажучи - щоб все було видно. Можна використовувати і невеликі світильники, так як завдяки їм можна підкреслити особливості інтер'єру і створити світлу атмосферу.
типи інтер'єру
Якщо кухня невелика, то для неї підійде однорівневий тип розташування меблів. У разі використання цього варіанту робоча зона приміщення розташовується уздовж стіни. При цьому між холодильником, плитою і раковиною розташовуються кухонні столи, в яких міститься посуд.
Острівний тип розташування предметів на кухні використовується в тому випадку, якщо вона має велику площу. У цьому варіанті вся робоча зона розташовується в центрі приміщення. Це дуже модний стиль інтер'єру, але в той же самий час дуже дорогий.
Кольори для інтер'єру
Важливу роль відіграє і колір інтер'єру. Давно доведено, що той чи інший колір по-різному впливає на психічний стан людини.
В першу чергу для кухні не варто використовувати такі кольори, як жовтий і червоний. Наприклад, жовтий робить людину більш активним, хоч він і піднімає настрій і викликає відчуття тепла. Що стосується червоного, то використовувати його все-таки можна, але в невеликій кількості. Справа в тому, що червоний викликає прилив активності, а якщо його занадто багато, то людина стає дуже дратівливим і агресивним.
Для кухні найбільше підійдуть спокійні холодні кольори, наприклад, блакитний або зелений. Перший колір заспокоює людину, викликає у нього відчуття прохолоди, а також візуально збільшує приміщення. Другий колір підвищує працездатність людини і робить його більш зібраним, чого часто так не вистачає, коли доводиться багато готувати.
Головне при ремонті кухні зробити все правильно і акуратно. Тільки в такому випадку в ній буде приємно готувати і приємно знаходитися.