Рубрика «Відповіді покупцям». Що таке шпонированная меблі?
- 04 листопад 2015 14:37:42
- Відгуків: 0
- Переглядів: 1449
Шпон являє собою тонкий шар натуральної деревини, яким облицьовують корпусні меблі з ДСП, МДФ, листів фанери.
Der Spon в перекладі з німецької мови означає «підкладка». Його отримують в ході обстругування, пиляння брусів або лущення пропарених колод невеликої довжини.
Дерев'яна або шпонированная меблі: що краще?
Речі з цільної деревини дуже красиві, довговічні, але коштують дорого. Вони вимагають спеціальної обробки, погано переносять вологість. Є і інші типові проблеми:
- схильність до розсихання і викривлення;
- чутливість до перепадів температур;
- деформація, просідання;
- схильність атакам комах-короїдів.
Всіх цих недоліків позбавлені вироби з дерев'яним шпоном.
Натуральний шпон: основні різновиди
Для того щоб зробити струганий шпон (0,2-5 мм), береться акація, карельська береза і інші цінні породи (бук, дуб, горіхове, червоне дерево). Дошки обробляють на верстатах методом стругання.
Поверхня такого шпону має благородний відтінок, дуже ефектний вигляд з текстурою, приємною на дотик. Матеріал даного виду можна зустріти на меблях в різних приміщеннях. Він прикрашає кухонні, вітальні гарнітури, спальні, передпокої і навіть комплекти для ванної.
З ялини, сосни, кедра виготовляють пилений шпон (1-10 мм по товщині). Він підходить для облицювання столярних виробів - дверей, стінових і стельових панелей, сходів, декоративних елементів паркетних дощок. Пилені шпоном обробляють музичні інструменти, прикрашають гнуто-клеєні деталі кімнатної і офісних меблів (ручки, підлокітники і т.п.)
Лущений шпон має широкий діапазон товщини від 0,1 мм до 1 см. Його роблять з берези, деревини вільхи, осики, дубових, букових і соснових дощок. З колоди, який обертається на стані, акуратно знімають верхній шар. Лущений шпон покривають меблеві деталі, облицьовують фанерні листи, шарувату деревину клеєного типу.
Натуральний шпон: текстурная класифікація
Текстура поверхні і малюнок шпону залежать від виду і способу спила деревини. З урахуванням цих моментів розрізняють такі типи матеріалу:
- з радіусним (паралельним, похилим) малюнком: радіальний, напіврадіального;
- з тангентального (конусоподібними, вигнутими) лініями: тангенціальний і Тангентально-торцевої.
Технології сучасного шпонирования
Перед наклеюванням шпону основу зачищають, звільняють від будь-яких нерівностей і сучків, закладають отвори шпаклівкою або пробками. Потім шпон міцно зміцнюють одним з трьох способів:
- холодний: наклеювання без нагрівання;
- гарячий: пресування під нагріванням;
- мембранний: вакуумне кріплення на гладкі, рельєфні і 3D-поверхні.
Шпон довговічний і простий у догляді. Можна використовувати звичайні неагресивні засоби, робити вологе прибирання з сухою протиранням. Ви отримуєте надійну меблі, яка виглядає, як дерев'яна, а платите набагато менше. Шпонування дозволяє надати виробам природний вигляд і зберегти екологічну безпеку вашого будинку.